Flash News

E-TJERA

Video/ Reshje të dendura bore, dhjetëra mjete të bllokuara në Qafë Thore

Video/ Reshje të dendura bore, dhjetëra mjete të bllokuara

Moti i keq vazhdon të shkaktojë probleme në vend. Në Qafë Thore dhjetëra mjete janë bllokuar.

Shkak janë bërë reshjet e mëdha të borës, të cilat kanë bllokuar rrugët. Si pasojë, kalimi i mjeteve vazhdon të jetë thuajse i pamundur. 

Ndonëse është punuar për pastrimin e dëborës, një pjesë e mirë e automjeteve nuk kanë patur zinxhir dhe janë bllokuar duke pezulluar edhe lëvizjen e makinave të tjera.

Të fundit