Flash News

E-TJERA

Vala e nxehtë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vala e nxehtë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vala e nxehtë do të dominojë edhe ditën e sotme. Vendi ynë do të jetë me kthjellime, bdërsa pasdite priten vranësira në zonat juglindore, të cilat do të gjenerojë reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të jenë të larta, duke u luhatur nga 18°C në mëngjes deri në 38°C gjatë mesditës.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4 ballë në det të hapur.

Të fundit