Flash News

E-TJERA

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi sot do të mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta deri në mesditë, ku më të dukshme paraqiten në veri- veriperëndim të vendit.

Ndërkohë pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave dhe reshje të pakta shiu në rajonin verior dhe jugperëndimor.

Sipas MeteoAlb, gjatë natës reshjet do të përfshijnë gjithë vendin. Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë.

Të fundit