Flash News

E-TJERA

Vrasja në Durrës, ndryshon rrjedha e ngjarjes, policia: Babain e qëlloi djali

Vrasja në Durrës, ndryshon rrjedha e ngjarjes, policia: Babain e

Ka ndryshuar rrjedha e ngjarjen së rëndë në Durrës ku mbeti i vrarë 50-vjeçari Pëllumb Meta. Policia ka zbuluar se autori i krimit të rëndë nuk është vajza e tij 19-vjeçare, por djali 25-vjeçar, Hysen Meta.

Deri më tani, vrasjen e ka marrë përsipër vajza, Hygerta Meta, por policia ka zbuluar se qitësi nuk është ajo dhe se Hysen Meta ka pranuar ekzekutimin e babait.

“Nga të gjitha veprimet hetimore që janë kryer rezulton se djali i familjes ka realizuar qitjen. Nuk mund të japë të gjitha detajet edhe për sekretin hetimor dhe ndjeshmërisë që ka pasur ngjarja. Edhe 19-vjeçarja është përfshirë. Arsyeja është konfliktet që kanë pasur pjesëtarët e familjes. E ka pranuar ekzekutori akuzën”, sqaroi  shefi i policisë së Durrësit.

Në hetim është marrë edhe bashkëshortja e viktimës, Blerina Meta, e cila po ndiqet penalisht në gjendje të lirë. Mësohet se krimi është regjistruar brenda banesës.

 

Të fundit