‘Endri Fuga, je për burg!’, gazetari akuza kryeministrisë: Rrezikuat jetën e shqiptarëve për qëllime elektorale

Gazetari Habjon Hasani ka reaguar mes një postimi në Facebook, pas deklaratave të sizmiologut grek Akis Tselentis, i cili tha sot për Top Channel se ju desh të përgënjeshtronte atë informacion            që i raportoi Presidentit Meta për parashikimin e një tërmeti apokaliptik.

 ‘Kjo dëshmi e sizmiologut grek implikon direkt zyrtarët e kryeministrisë, të cilët kanë përdorur një informacion dhe dokumente të klasifikuara në media me qëllim diskreditimin e Presidentit Meta para zgjedhjeve’-shprehet gazetari Hasani.

Më poshtë reagimi i plotë