Gazetari kritikon Ramën, tregon të metën e tij më të madhe

Gazetari, Denis Dyrnjaja mendon se kryeministri Edi Rama është outsider politike dhe krijon reaksione politike sepse ai nuk është politikan rreshti.

“Rama është outsider politik në këto raste, krijon edhe vetë reaksione politike për shkak se nuk është politikan rreshti. Nga krahu tjetër kemi Albin Kurtin që mendoj se krijon pak populizëm në këtë rast. Jo të gjitha interesat kombëtare përputhen me ato që ka thënë Albin Kurti. Kufiri me Malin e Zi, Albin Kurti ka qenë kundër kësaj gjëje.”, tha Dyrnjaja në emisionin “360 gradë” në Ora News.