Ish-deputeti rendit 4 veprat penale ndaj Dollapit, paralajmëron Lleshajn: I dhashë dhe Tahirit këshillë, por s’më dëgjoi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri ka renditur katër veprat penale që janë konsumuar ndaj Sekretarit Organizativ të PD-së në protestë.

Strazimiri i kërkon Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj të bashkëpunojë për të patur lehtësira, ndërsa përmend këshillën që, sipas tij, i dha Saimir Tahirit.

“Llesh, 
po të jap edhe këshillën që i dhashë Saje Qorrit që në 3 muajt e parë kur be “Feçor” në Ministri të Brendshme: 
Bashkëpuno se do kesh lehtësira!!!!!!!
(Saje Qorri nuk më dëgjoi… se si i vajti historia ti e di vetë…)”, shprehet Strazimiri në Facebook.

Reagimi i plotë:

Llesh!
Ti, Ai, dhe tallagjaret e tallagjarët ruralë që i paguani të lëshojnë jargë publikisht, duhet të dini se “në ato pak sekonda që nuk u menaxhuan siç duhet”, vetëm ndaj Sahit Dollapit keni konsumuar këto vepra penale “LIVE” (pa llogaritur qytetaret ne rruge a ne shtepira):
Neni 88
Plagosje e rende me dashje
Denohet deri ne 15 vjet burg.

Neni 86
Tortura germa b,c,ç,
Denohet deri 10 vjet burg,

Neni 237
Goditje per shkak te detyres
Denohet me burg deri ne 3 vjet,

Neni 248
Shperdorimi detyres
Denohet me burg deri 7 vjet.

Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt!
Ti dhe Ai, ketu keni dhe “Perkrahje pas krimit”, publikisht, dhe ne bashkepunim, çka ju ben edhe ” Organizate e Strukturuar Kriminale, e armatosur dhe pergatitur, me nje plan te paramenduar”, dhe duke qene se jeni betuar mbi Kushtetute, do pergjigjeni edhe per “Konspiracion kunder Rendit Kushtetues”!
Llesh,
po te jap edhe keshillen qe i dhashe Saje Qorrit qe ne 3 muajt e pare kur be “Feçor” ne Ministri te Brendshme:
Bashkepuno se do kesh lehtesira!!!!!!!
(Saje Qorri nuk me degjoi… se si i vajti historia ti e di vete…)