Jonida Maliqi pranon se nuk ka marrë ende paratë e RTSH-së për përfaqësimin e saj në Eurovizion

Historia përsëritët sërish për fituesin e Festivalit të Këngës në RTSH. Përflitej se Jonida Maliqi nuk është paguar pasi fitoi çmimin e parë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion.

Ka qenë vetë këngëtarja që e ka pohuar këtë lajm në “3-shat”.

“Me sa kam informacion po, kënga fituese paguhet, por ende nuk ma kanë konfirmuar. E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës. Nuk i kam marrë ato para. Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr…” – thotë Jonida.

 

View this post on Instagram

 

@revista_class ❤️ @edvinameta 💙

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on