Flash News

Kosova

Video/ Jo vetëm në Turqi, fitorja e Erdoganit festohet edhe në Kosovë e Maqedoni

Video/ Jo vetëm në Turqi, fitorja e Erdoganit festohet edhe në

Recep Taip Erdogan fitoi edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, duke u rizgjedhur edhe për 5 vite në krye të Turqisë.

Festa ka shpërthyer në shumë qytete të Turqisë, por festimet nuk munguan as në Kosovë e  në Maqedoni. Në qytetin e Prizrenit u bënë përgatitjet për të nisur festën, ndërsa në Maqedoni, mbështetës të Erdoganit festojnë në Çarshinë e vjetër të Shkupit, në qytetin e Gostivarit si dhe në disa fshatra të Shkupit

Rexhep Tajip Erdogan u rizgjodh President i Turqisë, pasi arriti të fitonte me rreth 51.4% të votave në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.Të fundit