Meta pret Këshilltarin Bashkiak të Nju Jork-ut: Shtatë ekspertë nga SHBA për të na ndihmuar në këto momente të vështira

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim, Mark Gjonaj, Këshilltar në Këshillin Bashkiak të Nju Jork dhe përfaqësues të diasporës shqiptare në SHBA.

Përmes një postimi në Facebook, Meta njofton se bashke me të janë dhe 7 ekspertë nga SHBA-të për inspektimin e shkollave të zonës së prekur nga tërmeti dhe vlerësimin e dëmtimeve të tyre.