Një ditë pas vendimit/ Tahiri: Do të flas, do tregoj të vërtetën

Ish ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka vendosur të reagojë një ditë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Me anë të një postimi në facebook Tahiri njofton se do të flasë dhe do të shpjegojë të vërtetën e tij.

Ai i njofton të gjithë qytetarët që ta ndjekin live në facebook paraditen e nesërme.

“Nesër në 11.30 shihemi live këtu, për të shpjeguar të vërtetën time, deri në këtë stacion të parë”, shkruan ai.