“Paguhen për të thënë që kanë koronavirus, Cardi B akuza të famshmëve me COVID-19; reagon Elba

Reperja amerikane Cardi B në një Live që ka bërë në Instagramin e saj ka dhënë një teori konspirative se emrat e njohur janë paguar për të thënë që janë me koronavirus. Cardi B u shpreh duke thënë se diagnozat pozitive me koronavirus duket sikur janë në një “reklamë për Flat Tummy Tea,” një çaj detoksifikues që influencueset rekomandojnë online në këmbim të pagesës.

Një nga të infektuarit e famshëm, Idris Elba – së cilit iu infektua dhe bashkëshortja sepse preferoi të qëndronte pranë tij – ka reaguar duke iu përgjifhu akuzave po në Instagram Live:

“Thjesht ideja se një njeri si puna ime paguhet për të thënë se ka koronavirus është një idjotësi e madhe. Çfarë budallallëku. Njerëzit e thonë si të ishte lajm. Është budallallëk. Është mënyra më e thjeshtë për të sëmurur të tjerët sepse unë dhe Sabrina s’përfitojmë asgjë nëse rrimë në shtëpi dhe themi që kemi diçka që s’e kemi. S’e kuptoj logjikën pas kësaj.”

Cardi i mbrojti akuzat e bëra në një video tjetër: “I qëndroj asaj që thashë.”

Aktori i “Game of Thornes” dhe Idris Elba dalin pozitiv ndaj COVID-19

“Mos u besoni teorive konspirative”, Idris Elba flet pas infektimit me COVID-19

Bashkëshortja e Idris Elbës preferoi të prekej nga koronavirusi e të mos rrinte larg tij

Aktori i njohur Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij Rita Wilson janë me koronavirus