PD mbledh grupin parlamentar, diskutohet për fushatën dhe listat e deputetëve

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike do të mblidhet sot në orën 12:00, në drejtimin e Lulzim Bashës.

Në takim do të diskutohet për fushatën elektorale që tashmë ka nisur por edhe për hartimin e listave të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit.

PD ka dërguar në qarqet e vendit emra të rëndësishëm që do të bashkëpunojnë me degët përkatëse për hartimin e listave.

Ditën e djeshme u zyrtarizuan emrat e ministrave teknikë të propozuar nga opozita që do të emërohen në qeverinë e kryeministrit Edi Rama.