Përplasjet në Astir, reagon Veliaj: Nëse ke marrë paratë, e arsyeshme të ndalosh sabotimin e Tiranës

IKMT
IKMT

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas përplasjeve dhe tensioneve të nisur që prej orëve të para të mëngjesit në zonën e Astirit me policinë, për shkak se IKMT nisi sot aksionin për shembjen e banesave për projektin e Unazës së Re.

Veliaj apelon banorët duke u thënë se “Nëse ke marrë paratë apo përqindje në pallat, është e arsyeshme ta ndalosh sabotimin e Tiranes! Partitë e ngritura mbi kulturën e zaptim-bllokimit në pikiatë!”.