Policia aksion në Elbasan, disa të ndaluar, mes tyre anëtarë të fisit Çapja

Policia e Shtetit ka ndërmarr një aksion në qytetin e Elbasanit. Nga raportimet e para bëhet e ditur, se janë kontrolluar disa banesa ndërsa janë shoqëruar në polici disa persona.

Mësohet se aksioni drejtohet nga drejtori i Policisë së Elbasanit, Altin Qato ndërsa mësohet se është sekuestruar një armë tip pistoletë si dhe një minë me telekomandë.

Raportohet se  disa prej të shoqëruarve janë anëtar të fisit Çapja.