Policia aksion në Lazarat që në 5 të mëngjesit, pas kontrolleve në banesë arrestohet Amarildo Aliko

Policia ka zbarkuar këtë mëngjes në fshatin Lazarat në Gjirokastër, duke kryer kontrolle të befasishme në banesa.

Kanë qenë tre grupe efektivesh te policisë së Gjirokastrës, të cilët kanë zhvilluar kontrolle, ku për rrjedhojë janë shoqëruar dy persona, Amarildo dhe Alfred Aliko, në banesat e të cilëve janë gjetur armë dhe fishekë.

Deri tani janë gjetur tre armë automatike model 56 ( kallash), një granatë, një pushke 20-she e mijëra fishekë.