Flash News

POLITIKOFF

Publikohet data kur do të performojë Shqipëria në Euovision

Publikohet data kur do të performojë Shqipëria në Euovision

Finalja e madhe e Euovision Song Contest 2024 do të mbahet në Malmo Arena në Suedi në 11 maj.

Ndërkohë 2 gjysmëfinalet do të mbahen në datat 7 maj dhe 9 maj.
Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Besa Kokëdhima me këngën Titan do të performojë në 9 maj.

Përveç Shqipërisë, në të njëjtën natë do të paraqiten edhe 15 shtete të tjera si, Malta, Greqia, Zvicra, Çekia, Franca, Austria, Danimarka, Armenia, Letonia, Spanja, San Marino, Gjeorgjia, Belgjika, Estonia, Italia, Izraeli, Norvegjia dhe Holanda. Ky është edicioni i 68-ti i Eurovison Song Contest, pas fitores së Loreen me këngën ‘Tattoo’ vitin e kaluar.

Të fundit