Publikohet video, Monika Kryemadhi heq këpucën në Kuvend dhe ia lëshon Edi Ramës

Është publikuar video kur kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi heq këpucën brenda sallës së Kuvendit dhe e lëshon në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Ngjarja ndodhi kur mazhoranca kishte votuar me 69 vota pro për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm dhe po pritej që Arta Marku të bënte betimin.

Megjithatë, këpuca nuk mbërriti deri te kryeministri pasi ndërhyjnë punonjësit e gardës që kishin rrethuar foltoren.

Protestuesit në Rinas kundër Edi Ramës, policia arreston 2 anëtarë të LSI-së në këshillin bashkiak të Tiranës