Rama-Bashës: Kur do flasim?

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të protestës së opozitës, që sot u zhvillua përpara disa institucioneve të vendit.

Rama thotë se këto marshime të opozitës janë xhiro bosh dhe nuk do të sjellin rrëzimin e Qeverisë. Ai shpreh respekt edhe për efektivët e policisë.

“Marshimet për të rrëzuar qeverinë me kapsolla janë xhiro bosh që nuk nxjerrin askund. Përsëri respekt për Policinë e Shtetit në taksiratin që e ka zënë”, shkruan Rama.

Në fund, Rama ka edhe një mesazh për Lulzim Bashën, kreun e opozitës, të cilit i kërkon të ulen dhe të flasin për zgjedhjet e vitit 2021.

“Dhe një mesazh për Lulzim Bashën: Lëri kapsollat!Autobuzin e këtij qershori e humbe po mos humb trenin e qershorit 2021!Kur do flasim?”,- pyet Rama.

Gjithsesi, kryeopoztari Basha theksoi nga selia blu se nuk ka asnjë forcë që mund ta detyrojë për t’u ulur dhe për të bërë pazare “me të keqen”.