Flash News

KRYESORE

Rama: Kjo është java e fundit e kufizimit të orareve, por mbetet fundjava pa makina

Rama: Kjo është java e fundit e kufizimit të orareve, por mbetet

Në një komunikim live në Facebook, kryeministri Rama ka treguar se si do të vijojnë hapat për hapjen e zonave të kuqe të vendit në vijim.

Kryeministri tha se kjo është java e fundit e kufizimit të orareve në Tiranë e zona të tjera të kuqe, por shtoi se fundjava pa makina do të mbetet  në fuqi.

“Kjo do të jetë java e fundit e kufizimit të orareve në Tiranë dhe qytetet tona. Por fundjava pa makina do të mbetet në edhe dy të shtuna e dy të diela, për t’u rikthyer çdo të dielë minimalisht, nga tetori deri në marsin e ardhshëm”, deklaroi Rama.

Të fundit