Ronaldo nuk është i fiksuar pas rekordeve: Nuk e di sa rekorde kam

Cristiano Ronaldo arriti të shënonte golin e tij të 700 në ndeshjen e humbur kundër Ukrainës me rezultatin 2-1. Ekipi portugez nuk ia doli të fitonte, por CR7 kishte arsye për të festuar.

I vetëm nuk mund ta arrijë askush këtë shifër. Faleminderit shokëve të mi të ekipit, kolegëve dhe trajnerëve që më kanë ndihmuar të bëhem lojtari që jam. Jam i zhgënjyer që nuk fituam, por krenar për ekipin. 

Sa rekorde kam? Nuk e di. Më duhet të shijoj momentin dhe t’i falënderoj ata që më ndihmuan të arrij këtë shifër mbresëlënëse. Herën e fundit kur luajta në këtë stadium fitova Ligën e Kampionëve, një moment i bukur, që i përket të kaluarës. Sonte luajtëm mirë, por nuk mundëm të fitonim. Rekordet vijnë natyrshëm, nuk fiksohem pas tyre. Rekordet po më kërkojnë mua. Pa pasur asnjë fiksim, ato vendosen natyrshëm”.