Selna plotëson dëshirën e motrës së vogël dhe për këtë shpreson të jetë motra e madhe më e mirë në botë

Filmi viztimor shumë i dashur “Frozen” ka sjellë serinë e saj të dytë, premiera e të cilit u dha dje në Los Angeles dhe morën pjesë shumë personazhe të njohur të artit e kinematografisë.

Por dy ishin vajzat që tërhoqën vëmendjen. Dy motrat Selena dhe Gracie Gomez. Motra e Selenës ka rrëmbyer zemrën e fansave pasi 6-vjeçarja duket se është një nga adhurueset e këtij filmi dhe Selena nuk mund të rrinte pa i plotësuar dëshirën të voglës saj.

Të veshura si në film, Selena ishte si “Ana” e ‘Frozen’ dhe Gracie si protagonistja e filmit “Elsa” .

Të dy motrat, të veshura njësoj kanë qenë kryefjala e tapetit të kuq ku duket sikur në jetën reale ishin ato dyja motrat e “Frozen-it” kaq të dashur në gjithë botën. Në postimin e Selenës në Instagram, këngëtarja shpreson që tani ajo të jetë zyrtarisht motra e madhe më e mirë në botë. Teksa Grace duket kaq e lumtur, e cila nuk e ka lëshuar për asnjë çast dorën e së motrës.

Në Shqipëri, “Frozen 2” do të transmetohet në kinema në datën 22 nëntor.