Flash News

KRYESORE

Sherr në burgun grek mes shqiptarëve dhe pakistanezëve, 3 të plagosur

Sherr në burgun grek mes shqiptarëve dhe pakistanezëve, 3 të

Disa të burgosur shqiptarë dhe pakistanezë janë përfshirë në një konflikt,në burgun e Chanias në Kretë, ku kanë mbetur të plagosur edhe 3 persona.

Sipas policisë greke konflikti ka nisur në kohën kur do të dënuarit do të hanin ushqim.

Mediat greke raportojnë se të plagosurit u transferuan në spitalin e qytetit, ndërsa njëri prej tyre ishte në gjendje më të rëndë, pasi kishte plagë në gjoks dhe këmbë. Dy të plagosurit e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende rrethanat si ka ndodhur ngjarje, ndërsa nuk bëhen të ditur as identitetet e të plagosurve.

Të fundit