Sulmuesi i PSG: Familja më etiketonte si lojtar m*ti!

Sulmuesi Julian Draxler nuk po luan shumë te PSG dhe po mendon largimin, por në rininë e tij tregon se është përballur me skena të frikshme. Ai etiketohej si lojtar m*ti dhe nga familja e tij dhe miqtë.

“Schalke nuk ishte një klub si gjithë të tjerët për mua. E gjithë vëmendja ishte tek unë. Kur ne humbisnim, dëgjoja të gjithë tifozët që thonin se unë isha një m*t, komshitë, familjen time dhe miqtë e familjes.

“Në datëlindjen e xhaxhit tim, në festë ishte një person që ndiqte të gjitha ndeshjet e Schalkes dhe më tregoi se isha një trap. Kjo ishte mënyra se si flisnin njerëzit në atë zonë. Njerëzit nuk e vrasin mendjen se ti je thjesht një 19-vjeçar dhe je në fazën e zhvillimit”, – tha Draxler për Goal.