“Tani Ishulli i Sazanit është shfaqur në kokën time“, Erion Kristo i pakursyer ndaj politikanëve: Ka ardhur koha që të zhdukeni!

Pedagogu Erion Kristo është shprehur i pakursyer ndaj politikanëve të sotëm. I ftuar në emisionin e Sonila Meços dy ditë më parë bashkë me studentët, të cilët folën për protestën dhe situatën e krijuar, Kristo u shpreh:

“Në 1990 isha si këto studentët kisha flokë të zeza dhe kaçurrela. Tani “Ishulli i Sazanit” është shfaqur në kokën time. Djali im është me flokë të zeza dhe kaçurrela. Shqipëria ka të njëjtat probleme si atëherë, por në krye janë po të njëjtit njerëz. Ka ardhur koha që të zhdukeni!”.

Teksa ka publikuar videon në Facebook ai shkruan, “Me doli nga shpirti te emisioni i Sonilës. Po nuk u pëlqeu dhe kjo, s’ja vlen me fol fare”.