Të shtëna me armë në dy bare në Gjermani, 11 të vdekur, përfshirë edhe autorin

A car covered with rescue blankets stands in front of a bar in Hanau, Germany, Thursday, Feb. 20, 2020. German police say several people were shot to death in the city of Hanau on Wednesday evening. (AP Photo/Michael Probst)

Një person i armatosur i dyshuar për vrasjen e të paktën nëntë personave në qytetin gjerman të Hanau është gjetur i vdekur brenda shtëpisë së tij, së bashku me një trup tjetër, tha policia të enjten.

Të shtënat ndodhën në dy bare të Mërkurën në mbrëmje.

“Numri i viktimave që u plagosën në skenat e krimit në Heumarkt dhe Kurt-Schumacher-Platz shkoi në nëntë, kështu që aktualisht ka gjithsej njëmbëdhjetë të vdekur.

Hetimet për identitetin e viktimave dhe autorit të dyshuar janë duke vazhduar, “thuhej në deklaratë.

Të dy incidentet po trajtohen si të lidhur njëri me tjetrin.