Flash News

KRYESORE

Transportonte 5 emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, arrestohet 24-vjecari nga Korça

Transportonte 5 emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës,

Policia  e Korçës  ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë  të shtetasve të huaj për kalim të paligjshmë të kufirit, kundrejt fitimit.

Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Sektorin e Policisë Rrugore dhe Komisariatin e Policisë Pogradec në vijim të operacionit policor "Perimetri", kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve I. K., 24 vjeç, banues në Vlorë.

Shtetasi i mësipërm, është kapur nga shërbimet e policisë rrugore në Pogradec duke transportuar në drejtim të Tiranës me mjetin tip "Fiat", 5 emigrantë të paligjshëm të cilëve iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim".

 

 

Ditari politik

Të fundit