Video: Chelsea pa frena, Lampard kap vendin e dytë

Chelsea ka një formë të frikshme dhe mori fitoren e radhës kundër Crystal Palace me rezultatin 2-0. Trajneri Frank Lampard vazhdon të mrekullojë dhe “mistrecët” e tij po tregojnë se vlejnë.

Sulmuesi Abraham gjeti golin e parë në minutën e 52′. Sulmuesi është golashënuesi më i mirë i Premier Leagues dhe po shënon rregullisht. I rilindur duket dhe Pulisic që gjeti golin në të 79′. Amerikani vulosi rezultatin në 2-0.

Gjashtë fitore radhazi dhe ekipi i Chelseas e sheh veten në vendin e dytë në kuotën e 26 pikëve. Ata kalojnë “Qytetarët” dhe blutë e Londrës futes mes Liverpoolit dhe City-t.