Video: Lazio konfirmohet si rivali i Juves, fitore e çmuar ndaj Genoas

Lazio konfirmohet si ekipi rival për titullin në Shqipëri. Lacialët fituan një ndeshje shumë të vështirë ndaj Genoas me rezultatin 2-3 dhe nuk lejuan që Juventusi të  arratiset. Ekipi kryeqytetas e nisi mirë ndeshjen.

Ata shënuan që në minutën e 2′ me anë të Marusic. Ai i dha avantazhin me “dhunë” Lazios, ndërsa i zakonshmi Immobile mendoi që të realizonte një gol mjaft të bukur për 0-2 në të 51′.

Vendasit reaguan me një supergol të Cassatas në minutën e 57′, ndërsa miqtë iu përgjigjen po aq bukur me Cataldit. Dy goditje dënimi për kornizë, në fund pati vend dhe për një penallti të Criscitos që mposhti Strakoshën për 2-3. Lazio merr 3 pikë me shumë vlera.