Video/ Lojtari rrëzon arbitrin, reagimi i tij bëhet hit në internet

Në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e djeshme mes Nantes dhe PSG në kampionatin francez nodhir diçka e pazakontë e cila menjherë u kthye në hit në internet.

Futbollisti i Nantes, Diego Carlos pengoi dhe rrëzoi arbitrin e ndeshjes në mënyrë të pavullnetshme. Por ajo që tërhoqi më tepër vëmendje ishte reagimi i arbitrit.

Në fillim, arbitri tentoi që ta rrëzojë lojtarin duke zgjatur këmbën, por më pas është ngritur në këmbë dhe e ka ndëshkuar me karton të kuq.