KRYESORE

VIDEO/ Ngatërresa e Vasilit: Për të kthyer Këshillin Politik si një organizëm seksual

VIDEO/ Ngatërresa e Vasilit: Për të kthyer Këshillin Politik

Opozita jashtëparlamentare bojkoti mbledhjen e sotme të Këshillit Politik, pasi nuk pranuan të diskutohej mbi draftin me 7 pika të propozuar nga PS-së, pa marrë më parë opinionin e OSBE-ODIHR për formulën e koalicioneve dhe ndarjen e mandateve.

Por ajo që po bën xhiron e rrjetit, është videoja me ngatërresën e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasilit gjatë deklaratës për mediat pas mbledhjes.

"dëshira e shfrenuar e Partisë Socialiste për të kthyer Këshillin Politik si një organizëm seksual" tha Vasili dhe më pas pas një pauze tha "konsesual".

[video width="640" height="640" mp4="https://cdnimpuls.com/politiko.al/uploads/2020/09/43661478_317180276035209_283656184642132352_n.mp4"][/video]

Ditari politik

Të fundit