Vipat shprehin ngushëllimet për Françesk Radin, ja çfarë shkruajnë

Kantautori i njohur shqiptar është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshen 67-vjeçare, i cili ishte shtruar prej disa ditësh në QSUT.

Këngëtari kishte pësuar hemoragji cerebrale dhe nuk ia doli dot. Personazhet e njohur te ekranit kanë shprehur hidhërimin e tyre për ikonen e muzikës shqiptare në rrjete sociale.

Ja disa prej postimeve të tyre:

Soni Malaj

Flori Mumajesi

Aurela Gaçe

Rudina Magjistari

Neritan Liço