Flash News

KRYESORE

Vlorë/ Zjarr i madh në Zvërnec, evakuohen banorët

Një zjarr i madh ka rënë gjatë natës në fshatin Zvërnec ku flakët janë përhapur me shpejtësi si pasojë e erërave të forta duke vënë në rrezik jetën e banorëve.

Këta të fundit kanë kaluar natën jashtë ndërkohe që zjarrëfikësja dhe ambulanca po punonin për shuarjen e flakëve.

Zjarri kishte përfshirë varrezat si dhe ullishtet shumë pranë fshatit Zvërnec, por për fat të mirë burimet bëjnë me dije se tani zjarri është shuar.

 

 

 

Ditari politik

Të fundit