Basha nxjerr emrat: Cilët janë kriminelët dhe hajdutët e ‘Rilindjes’ (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si të rrezikshëm për jetën dhe sigurinë e qytetarëve shqiptarë.

Basha ka postuar në faqen e tij në facebook një video-mesazh ku rendit të gjithë socialistët që sipas tij janë të lidhur me krimin.

Ndër të tjera Basha shkruan se Rama ka uzurpuar të gjitha pushtetet me një bandë kriminelësh e hajdutësh dhe që të largohet krimi duhet më parë të largohet kryeministri.

“Edi Rama ka uzurpuar të gjitha pushtetet me një bandë kriminelësh e hajdutësh që i duhen për të vjedhur Shqipërinë. Ai është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare.

Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet të largojmë Edi Ramën! #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk”, shkruan Basha.

Ja banda e kriminelëve dhe hajdutëve me të cilët Edi Rama ka zaptuar çdo pushtet për të vjedhur Shqipërinë.Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet të largojmë Edi Ramën! #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 17. August 2019