Flash News

Bota

Tërmet në Napoli, ja sa ball ishte

Tërmet në Napoli, ja sa ball ishte

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë ditës së sotme në Itali. Tërmeti u regjistrua me magnitudë 3.7 ballë, në zonën Campi Flegrei.

Më pas u regjistruan edhe disa pasgoditje me po të njëjtën magnitudë.

Gjithashtu lëkundjet u ndjenë edhe në komunat Phlegraean, por edhe në lagjet e zonës perëndimore të Napolit, si Bagnoli, Fuorigrotta deri në Vomero dhe Arenella.

 

Të fundit