Flash News

Bota

Pas Youtube, Twitter, Facebook edhe Snapchat i mbyll llogarinë Donald Trump

Pas Youtube, Twitter, Facebook edhe Snapchat i mbyll llogarinë Donald Trump
Donald Trump

Një tjetër rrjet social i është bllokuar Presidentit në detyrë të SHBA-së, Donald Trump. CNN raporton se dhe Snapchat ka vendosur të bllokojë përgjithmonë llogarinë e Trump.

Përmes një deklarate Snapchat tha se ky vendim u mor, pas përpjekjeve të Trump për të nxitur dhunë dhe për të përhapur dezinformata.

Një ditë më parë edhe Youtube i bllokoi kanalin Donald Trmp. Më herët ishte Facebook dhe Twitter që e morrën këtë vendim.

Ditari politik

Të fundit