Conte: Barcelona ia hodhi, mos prisni mbrojtje prej meje

Ndeshja e radhës e Interit është ajo me Interin në Champions League, në transfertë. Trajneri Antonio Conte ka paralajmëruar mediat dhe tifozët për atë pret ai në këtë takim. Ai ka theksuar se nuk bëhet fjalë për lojë mbrojtëse.

“Barcelona mendoj se e ka siguruar kualifikimin. Sfida me Interin është e rëndësishme. Bëmë mirë në fitoren në ‘San Siro’ dhe e dimë që na pret një ndeshje e vështirë nesër. Nëse bëjmë lojë mbrojtëse, do të jetë sepse ata do të na detyrojnë, por ne nuk duam kështu”, – u shpreh tekniku.

“Kemi 6 fitore jashtë fushe, pra nuk ka ndonjë ndryshim të madh se po luajmë në transfertë. Do të mobilizohemi për fitore”, shtoi Conte.