Deklarata e fortë e Ramës: Ja çfarë duhet të ndodhë që unë të dorëhiqem më 25 qershor

Edi Rama ka paralajmëruar dorëheqjen nga kreu i Partisë Socialiste nëse kjo forcë politike nuk del e para në zgjedhjet e 25 qershorit.

Rama e bëri deklaratën gjatë emisionit “Top Story”, duke theksuar nuk ka asnjë dyshim në këtë vendim nëse populli nuk e voton PS-në si forcë e parë politike.

“Nëse ne nuk jemi forcë e parë unë do të jap dorëheqjen nga partia, pa dyshim, nëse ne dalim forcë e parë ka dy mundësi, ose jemi me fuqi absolute ose pa fuqi absolute. Sigurisht nëse Petriti (Vasili) del forcë e parë unë do iki dhe fatet të mbeten në duart e Petrit”, u shpreh Rama.

Koalicion me PD pas zgjedhjeve? Rama nuk mohon: Po pres 25 qershorin