Deklarata e Selamit: Si do veproj me paktin Rama-Basha

“Nëse më zgjedhin në krye të Partisë Demokratike do të mbledh Këshillin Kombëtar për të vendosur nëse duhet të vijohet ose jo pakti me Edi Ramën”, – kështu është shprehur Eduard Selami në një intervistë për emisionin 7pa5, në Vizion Plus.

Në këtë intervistë Selami ka deklaruar se “Lulzim Basha produkt i Berishës dhe mbështetet prej tij”. Ai ka shtuar se gjatë kësaj fushate do të sjellë një frymë ndryshe përballë Bashës.

Duke komentuar vendimin e kryesisë mbrëmjen e së hënës ai tha se ishte legjitim për sa kohë u morr në mënyrë demokratike.

Nuk mjafton 18 maji, deputeti i ri i PD kërkon marrëveshje tjetër me Edi Ramën