Flash News

Ditari i Opozitës

14 Maji/ Këlliçi: Edhe administrata e Bashkisë do ndëshkojë me votë Veliajn

14 Maji/ Këlliçi: Edhe administrata e Bashkisë do

Kandidati i Opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Kelliçi është shprehur se edhe administratës së Veliajt, i ka ardhur në majë të hundës nga përçmimi, nga trajtimi i dhunshëm dhe shkelja e nëpërkëmbja e dinjitetit që u bëhet prej eprorëve.

Këlliçi tha se metodat që po përdor Veliaj dhe pushteti, me intimidim, dhe me aplikacionet si aktivisti, me monitorimin e rreptë të nëpunësve, do të marrin një ndëshkim të merituar me votë me 14 Maj.

'Jam i bindur se edhe brenda stafit, brenda administratës së Bashkisë, unë do të fitoj, sepse edhe ata, po presin me padurim ta ndëshkojnë këtë model', pohoi Këlliçi.

Në një intervistë për Rtv Ora Këlliçi tha se “durimi edhe i vetë administratës që i merret dinjiteti, përçmonen çdo ditë, përdhosen çdo ditë në dinjitetin e tyre për atë rrogë që u jepet duke u kërkuar përditë like, komente, share, i ka ardhur shpirti në majë të hundës. Denoncimet më të mëdha më vijnë nga brenda bashkisë Tiranë sepse duan të shpëtojnë nga ky makth”.

Kandidati i Opozitës, i cilësoi të shpifura metodat e patronazhimit, dhe shqetësuese, por tha se është i bindur që këto do të ndikojnë që qytetarët, në heshtje, ta refuzojnë, ta dënojnë me votë me 14 Maj.

Të fundit