Flash News

Ditari i Opozitës

Ç’do ndodhë me 7 korrik? Berisha ‘zbërthen’ axhendën e protestës

Ç’do ndodhë me 7 korrik? Berisha ‘zbërthen’

Kreu i PD Sali Berisha ka treguar se çfarë pritet të ndodhë në protestën e 7 korrikut.

I ftuar në ‘Opinion’, Berisha tha se shqiptarit zbresin në histori atë ditë, ndërsa këshilloi që Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj të mos bëhen pjesë e protestës.

“Shqiptarit zbresin në histori. Beteja nuk pret mot, kur të thërret do ti përgjigjet. Ishte thirrje e përgjithshme të demokratëve, e grupeve të interesit, biznesit.

Demokratët ndjekin Berishën, Alibeaj ndjek Ramën. Në këtë thirrje vec dy tre personave janë të bashkuar më shumë se kurrë demokratëve. Kanë konfirmuar pjesëmarrjen LSI, Agron Duka dhe aleatë tjetër.

Do jetë protestë e zgjatur dhe të qëndrueshme. Axhenda e protestës janë parashtrimi i kauzave, por edhe insistim dhe marrjes parasysh të këtyre kauzave. Rama do vendosë blindat në kryeministri dhe i them mos të merret me blinde”, tha Berisha.

Të fundit