Flash News

Ditari i Opozitës

Çështja e vulës së PD, Gjykata tërhiqet për vendim përfundimtar

Çështja e vulës së PD, Gjykata tërhiqet për

Trupa gjyqësore e Apelit është tërhequr në dhomën e Këshillit për të dhënë vendimin në lidhje me kërkesat dhe parashtrimet e bëra në seancën për çështjen e vulës dhe logos së Partisë Demokratike.

Të pranishëm në sallë kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike si Gazment Bardhi, Flamur Noka, Oerd Bylykbashi, Agron Gjekmarkaj e të tjerë. Në radhët e Bashës, janë dërguar vetëm përfaqësuesit ligjorë.

Gjyqi për vulën e PD po zvarritet prej 3 vitesh. Në mars të viti 2022 gjyqtari, Agron Zhukri regjistroi kuvendin kombëtar të datës 11 dhjetor të viti 2021  i përfaqësuar nga komisioni i Rithemelimit.

Në datën 3 mars 2023 vetëm disa ditë përpara caktimit të datës për zgjedhjet vendore u vendos që vendimi i Zhukrit të zhbëhej dhe të kthehet çështja në shkallë të parë më trup tjetër gjyqtares.

Të fundit