Flash News

Ditari i Opozitës

Ironia e Vasilit për kryebashkiakun e dënuar të Kuçovës: Je i madh Rama, ku i kap mor shejtan këta kandidatët për faqe të zezë

Ironia e Vasilit për kryebashkiakun e dënuar të

Petrit Vasili ka publikuar vendimin e gjykatës greke për dënimin e kryebashkiakut të Kuçovës Kreshnik Hajdari, të cilin nuk e ka deklaruar në formular.

Nënkryetari i Partisë së Lirisë nuk i kurseu ironinë me kryeministrin Edi Rama, duke i thënë se i kap gjithmonë këta kandidatët për faqe të zezë.

POSTIMI I PLOTË:

Në Kuçovën plot me njerëz të ndershëm e punëtorë, Ramës dora i shkon vetëm te një i dënuar si ky Hajdari. Ky Kreshnik Hajdari i mban mend të gjitha edhe tenderat fët e fët, edhe politikën, por që është dënuar në Greqi nuk e mban mend.

Përfundimisht je i madh Edi Rama, ku i kap mor shejtan gjithmonë këta kandidatët për faqe të zezë. Çudi e madhe me këta kandidatët e rilindjes gjithmonë memoria nuk ju punon kur vjen puna te dënimet ose tek emrat, që ndërrojnë apo zullumet e tjera…që bëjnë.

Të lumtë Edvin vetëm për këtë s’të arrin dot opozita, që gjithmonë vë nga këta kandidatët “pa vlerë” si profesorë, mjekë intelektualë, ushtarakë e njerëz të ndershëm.

Edi, ti mos ju nda vëlla këtyre kandidatëve me nga dhjetë emra e me një thes dënime, që gjithmonë i harrojnë se kujtesën jua ka prishur Saliu.

P.S. Meqë ky Hajdari s’ka memorie ja ku e ka vendimin e dënimit në Greqi dhe formularin e dekriminalizimit ku ka gënjyer.

Të fundit