“Dukesha e Disney-t”, publikohet trileri i projektit të parë të Meghan Markle

Pasi ajo bashkë me bashkëshortin, Princin Harry, u tërhoqën nga titujt mbretëror, Meghan Markle iu rikthye pasionit të vjetër.  Ajo nënshkroi një kontratë me “Disney” për të sjellë projekte të reja që në fakt s’do të kenë asnjë përfitim për të.

Meghan ka dubluar projektin e saj të pare pas tërheqjes nga Mbretëria dhe jeta mondane. Ky projekt ka në fokus elefantët, fitimet e të cilit do të shkojnë për “Elephants Without Borders”, një organizatë që gjurmon dhe mbron kafshët nga gjuetia.

“Disney” ka publikuar trailerin e projektit të ri, duke treguar për shikuesit se dokumentari është dubluar nga Markle, të cilën tashmë e cilësojnë si “Dukesha e Disney-t”.