Flash News

E-TJERA

38-vjeçari i ekzekutuar në Sukth nuk ishte vetëm, zbardhet dëshmia e shokut që e shoqëronte

38-vjeçari i ekzekutuar në Sukth nuk ishte vetëm, zbardhet

Fatjon Dervishi, i ekzekutuar në mesnatë në Sukth, ishte i shoqëruar nga një mik në momentin kur ndodhi atentati.

Shoku i 38-vjeçarit i ka shpëtuar plumbave pa u lënduar. Para uniformave blu ai ka rrëfyer se të dy kishin qenë në lokal dhe po largoheshin me automjet drejt banesës.

Në momentin kur është qëlluar, Dervishi ka qenë duke drejtuar mjetin. Deri tani nuk dihet nëse policia ka ndonjë pistë hetimi për ngjarjen. Të paktën 10 persona janë shoqërujar në polici.

Dervishi ishte nipi i Rexhep Kepit, i njohur me nofkat “Arapi” i Sukthit ose “Kep Arapi”, i dyshuar për vrase në vitin 1997.

Të fundit