Flash News

E-TJERA

Foto/ Ky është polici që mbeti i vrarë nga sulmi i armatosur në veri të Kosovës

Foto/ Ky është polici që mbeti i vrarë nga sulmi i armatosur

Ky është Afrim Binjaku, polici i cili mbeti i vrarë nga sulmet e armatosura në veri të Kosovës, në Leposaviç.

Binjaku ishte polic i rendit me gradën Rreshter. Sulmet në veri nisën fillimisht me bllokimin e rrugës nga dy kamionë, të cilët pasuan në të shtëna me armë zjarri.

Policia e Kosovës deklaroi se personat që sulmuan ishin të armatosur me armë të rënda dhe granata dore.

 

Të fundit