Flash News

E-TJERA

Majlinda Bufi paraqitet në SPAK

Majlinda Bufi paraqitet në SPAK

Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi u paraqit në Prokurorinë e Posaçme.

Nuk dihet arsyeja se pse është thirrur, por Bufi është kallëzuar nga opozita për “Shpërdorim detyre” dhe “Kanosje apo dhunim ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje”.

Sipas kallëzimit, kryebashkiakja ka kryer me dashje dhe personalisht gjatë fushatës zgjedhore shkelje të rënda kundër punonjësve të administratës publike për t’i penguar ata të votojnë lirisht, shkelje si kërcënime, presione dhe shantazhe.

Të fundit