Flash News

E-TJERA

"Mollë sherri" parkimi i makinës, si u vra 33-vjeçari nga fqinji në Shkodër

"Mollë sherri" parkimi i makinës, si u vra 33-vjeçari

Policia ka identifikuar vrasësin e Valter Fierza në fshatin Hot i Ri në Shkodër. Ai është fqinji i tij, i cili tashmë është shpallur në kërkim.

Dyshohet se shkak i kësaj ngjarje të rëndë ka nisur për të një konflikti mes vëllait të viktimës Kolë Fierza dhe autorit të dyshuar të vrasjes, për një parkimim. 

Më pas, Kolë Fierza ka dëgjuar krisma kallashnikovi dhe ka gjetur në rrugë trupin e të vëllait.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme policia raporti se vrasja ndodhi rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri.

 

Të fundit