Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

10 vite nga 21 janari, Rama: Parlamenti nuk bën gjyqe dhe as akuza penale, duhet të veprojë drejtësia

E lidhur: 10 vjet nga 21 janari, xhaxhai i Aleks Nikës për Politiko: Janë mbledhur prova të reja, por drejtësia heziton të zbardhë çështjen

E lidhur: “Dera u thye”, ish-ambasadori i SHBA, Aleksandër Arvizu kujton momentin e vrasjeve në 21 janar: Po flisja me Luli Bashën dhe kryeministrin kur dëgjova krismat.

10 vjet nga protesta e 21 janarit, Policia e Tiranës kërkoi rihapjen e dosjes. "Predha të dërgohet për ekzaminim jashtë", zbardhen 7 kërkesat e Policisë së Tiranës.

Diplomati rus ‘non grata’ në Tiranë, cilat janë ‘fërkimet’ që pati qeveria Rama me ambasadën për vaksinat pak javë më parë

Pasi njoftoi se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, Levizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e kandidate për deputetë në dy qarqe. Bojken Abazi, kryetari i LVV do të jetë kandidat për deputet në Tiranë, ndërsa në qarkun e Lezhës do të jetë Iliaz Shehu.

Eugena Tomini është emëruar zëvëndësministre e Shëndetësisë. Tomini bëhet zëvëndësministrja e katërt e Shëndetësisë në vendin tonë. 

Shkeli masat anti-Covid, PD publikon foton: Rakacolli duhet të ishte shkarkuar!

Hyn në fuqi marrëveshja me Serbinë, qytetarët shqiptarë mund të lëvizin me kartë ID

Derbi i kryeqytetit, Partizani mposht Tiranën me golin e Çinarit.

Ditari politik

Të fundit