Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Sondazhi/ Shqiptarët s’kanë besim te politika dhe drejtësia, 5 institucionet më të korruptuara

■ Debat për hapjen e dosjeve/ Mediu kundërshton për ish të përndjekurit: E pamoralshme! Alibeaj e PS thonë “po”. Bylykbashi: Të rikthehet ligji për lustracionin i 2008-ës. Felaj e kundërshton. Diskutimet për hapjen e dosjeve

■ Nga tenderat e KESH dhe konfiskimi i ndërtimeve tek Ervis Martinaj, Berisha mbledh grupin: Po shpërbëhet shteti ligjor!

■ Tjetër rast i kontrabandës/ Sekuestrohen 2 ton naftë në Kashar, arrestohet 47-vjeçari që e mbante në banesë

■ Publikohen pamjet ku u pa për herë të fundit Ervis Martinaj, dyshohet se u nxorr në pritë nga një femër 

■ Raporti i qeverisë gjermane për krimin e organizuar: 40 banda udhëhiqen nga shqiptarët

■ Agjencitë e inteligjencës: Mafia shqiptare pastron para në kazinotë e karteleve meksikane

Të fundit